בקריאת המגילה ביום, לדעת מרן השלחן ערוך, אין מברכים שוב "שהחיינו", שכן כבר בירכו בלילה. וכך נוהגים יוצאי ספרד1. אבל דעת הרמ"א היא שיש לברך "שהחיינו" גם ביום, מכיוון שעיקר מצוות קריאת המגילה היא ביום, וכן נוהגים יוצאי אשכנז2.
שו"ע תרצב א, וחזון עובדיה עמ' סג, והלכות חגים לגר"מ אליהו פרק סד סעיף יג. ועיין כף החיים שם יג, שיש מיוצאי ספרד שנוהגים לברך "שהחיינו", וכל אחד יעשה כמנהגו.
2.
רמ"א תרצב א. ועיין אור לציון חלק ד פרק נד שאלה יג, ועלהו לא יבול חלק א עמ' רמז, שיוצא אשכנז המתפלל במניין של יוצאי ספרד, יקדים לברך "שהחיינו" לפני שבעל הקורא מברך את הברכות, כי סדר הברכות אינו מעכב. ועיין אור לציון חלק ד פרק נד שאלה יג, שיוצא ספרד המתפלל במניין של יוצאי אשכנז, יענה "אמן" על ברכת שהחיינו, ואין בכך הפסק, וכן כתב לנו הגר"י אריאל שליט"א.