התשובה
שלום וברכת ד´
א. חובת כל עיר לעשות בין קברות ולקבור בו את המתים. אולם אם אין תושבים במקום, אין מי שמחוייב. נינים של הנקברים אינם מחויבים בכך יותר מאנשים אחרים. בייחוד שאין יודעים היכן קבורים.
ב. כדאי לארגן כוחות יהודיים בין לאומיים שהם מתעסקים במקומות כאלו, שהם ידאגו כגופים צבוריים,
אבל אין לנינים חובה גדולה יותר, מלבד עניין של יחס ורגש, אבל אם הכספים שלהם עוברים לחיים בגמ"ח עדיף זה מאשר הוצאות על שימור בית עלמין שלא ידוע היכן הקברים ומי הקבורים.
שבוע טוב
כתיבה וחתימה טובה
יהודה הלוי עמיחי
מכון התורה והארץ
כפר דרום אשקלון